ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Odsłony: 1240

W dniu 26 kwietnia br. gimnazjaliści klas II i III Szkoły Podstawowej Nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Józefa Wybickiego w Poznaniu mogli uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej do firmy Capgemini Polska sp. z o.o.

Dzięki ofercie przekazanej przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży
w Poznaniu, które rozpoczęło organizację wycieczek do firm w różnych branżach uczniowie zainteresowani kształceniem w zawodzie informatyka, programisty mogli w bezpośrednim kontakcie poznać zasady funkcjonowania firm w branży IT na obecnym rynku.


Siedziba firmy mieści się w nowoczesnym budynku, pomieszczenia są przestronne, dobrze wyposażone z zapleczem regeneracyjnym. Pracownicy prezentujący działania firmy wskazali na zasady pracy w ich firmie i pożądanych kompetencjach.

Zwracali uwagę na pracę zespołową w realizacji projektu przedstawicieli tej samej branży
w różnych miejscach Europy, umiejętność komunikacji wielojęzycznej, otwartość, kreatywność, umiejętność dostrzegania i rozwiązywania problemów, w tym również dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w ich rozwiązywaniu. W pracy programisty ważne jest dbanie o detale, przewidywanie konsekwencji swojego działania czyli przewidywania co się będzie dalej działo jak to zrobię. Ważna jest umiejętność patrzenia na rzeczywistość
w szerszym kontekście, cierpliwość i upór w szukaniu rozwiązań. Przedstawiciele firmy zwracali uwagę na duże zapotrzebowanie na obecnym rynku pracy na:

  • programistów,

  • analityków biznesowych,

  • testerów oprogramowania,

  • inżynierów wsparcia aplikacji u klientów,

  • menedżerów projektów

Mówiąc o ścieżce kształcenia podkreślali, że w osiągnięciu sukcesu ważne jest, aby mieć swoje zainteresowania, umieć przekłuć je w pasję i wybrać odpowiedni kierunek kształcenia
–np. kierunki ścisłe, analityczne.

Wyjście do firmy dla uczniów zainteresowanych branżą informatyczną było dobrą okazją do poznania zasady funkcjonowania firm z branży IT w XXI w, stawianych wymagań przyszłym pracownikom i potrzebnych kompetencji. Był to dobrze wykorzystany czas.

Aniela Kobusińska – Luty, doradca zawodowy

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria: