ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Odsłony: 1181

 

Od stycznia 2019 r. nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskich działań w ramach projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa). Na terenie szkoły zamontowany jest czujnik smogowy oraz monitor informujący o jakości powietrza. Każdy pracownik oraz uczeń może na bieżąco śledzić jakość powietrza w pobliżu szkoły. Dane pomiarowe z całego Poznania oraz Polski prezentowane są również na stronie ESA: https://esa.nask.pl/stats i stale uaktualniane. Jako szkoła chcemy również poważnie zająć się problemem jakości powietrza w Polsce i jego wpływem na nasze zdrowie.

Prosimy o zapoznanie się z filmem promującym działania mające na celu ochronę powietrza przed smogiem: https://youtu.be/OiVSEMYlG0w oraz materiałami na stronie ESA

Koordynatorki projektu: Urszula Kotus, Anna Kaczyńska

Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskich działań w ramach projektu ESA. Na terenie szkoły zamontowany został czujnik smogowy oraz monitor informujący o jakości powietrza w okolicy. W trybie ciągłym mierzone są następujące parametry: stężenie pyłu PM2,5, pyłu PM 10, temperatura, ciśnienie i wilgotność powietrza. Każdy pracownik oraz uczeń może na bieżąco śledzić jakość powietrza w pobliżu szkoły. Dane pomiarowe z całego Poznania oraz Polski prezentowane są również na stronie ESA: https://esa.nask.pl/stats i stale uaktualniane. Zadaniem szkoły jest zapoznanie jak największej ilości mieszkańców z problemem jakości powietrza w Polsce, jego wpływu na nasze zdrowie oraz sposobów jego ochrony, szczególnie w sezonie grzewczym.

Prosimy o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi na stronie https://esa.nask.pl/stats oraz filmem promującym działania mające na celu ochronę powietrza przed smogiem:

Filmik: https://youtu.be/OiVSEMYlG0w

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria: