ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Odsłony: 377

Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebują.

Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów

Zgodnie z prawem, w przypadku gdy szkoła lub przedszkole jest zamknięte (także w związku ze strajkiem), rodzic dziecka do lat 8 może wziąć na ten czas wolne w pracy oraz ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.

Alternatywną ofertę zajęć dla uczniów, na czas nauczycielskiego protestu, przygotowały poznańskie instytucje kultury i sportu. Nie wszystkie (także ze względów prawnych) są w stanie zapewnić uczniom opiekę w pełnym wymiarze godzin. Wiele z propozycji jest skierowana do dzieci z opiekunami lub młodzieży, która nie potrzebuje opieki osób trzecich.

W sumie pomoc podczas strajku nauczycieli zaoferowało ponad 20 instytucji kultury. Dla przykładu Galeria Miejska Arsenał wyjątkowo będzie czynna także w poniedziałek. Biblioteka Raczyńskich zdecydowała o zmianie godziny otwarcia wszystkich swoich filii (będą dostępne dla dzieci dużo wcześniej). Bardzo bogatą ofertę przygotował Teatr Polski. Przez cały dzień będą odbywać się tam warsztaty dla dzieci i młodzieży (np. lekcje języka migowego czy savoir vivre). W poniedziałek, w Teatrze Polskim z dziećmi spotka się również prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Wiele miejskich instytucji oferuje też możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

Ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowały także Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Zajęcia będą odbywać się m.in. na pływalni i lodowisku "Chwiałka" czy obiektach sportowych Ośrodka Rataje oraz na stadionie MOS.

Propozycje instytucji kultury i obiektów sportowych są skierowane do dzieci z opiekunami oraz młodzieży, która takiej opieki nie potrzebuje. 

Pełna lista zajęć dla dzieci i młodzieży jest dostępna w załączniku.

Listę placówek, które biorą udział w strajku, można znaleźć na stronie poznan.pl

Więcej na temat działań Miasta Poznania w sprawie protestu nauczycieli można przeczytać na poznan.pl

Załączniki

  • Oferta Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych (DOC, 27.5KB)
  • Oferta kulturalna i sportowa dla dzieci (XLS, 65.5KB)
 
0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Kategoria: