Wrzesień w świetlicy

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim zaczęła funkcjonować nasz świetlica. Od samego początku postaraliśmy się wspólnie zadbać o to, aby razem miło i bezpiecznie spędzać zarówno w szkole jak i na dworze. Wrzesień przywitał nas bardzo ciepło, co pozwalało nam ładować akumulatory na kolejne dni, bawiąc się i grając na boisku. Nie zapominaliśmy jednak o obowiązkach i staraliśmy się rozwiązywać zadania domowe, aby mieć mniej nauki w domu. Dzieci podzieliły się swoimi wspomnieniami z wakacji, a następnie przygotowały na ten temat wspaniałe prace plastyczne. Staraliśmy się także odnaleźć wakacyjne miejsca na mapie.

W związku z rozpoczynającym się rokiem, nie mogliśmy zapomnieć o wspólnej rozmowie na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Mając tak dużo pomysłów, na to jak uniknąć wypadków drogowych, zabraliśmy się za stworzenie kodeksu pieszego, który powstał po burzy mózgów oraz pracy w grupach. Znając już regulamin oraz siebie nawzajem, przyszedł czas na poznania Józefa Wybickiego, czyli Patrona Naszej Szkoły. Poznaliśmy postać wspaniałego autora słów Pieśni Legionów Polskich we Włoszech oraz zastanowiliśmy się jakie cechy powinien posiadać patron szkoły. Tego też dnia świętowaliśmy ,,Światowy dzień orderu uśmiechu’’.

Bardzo dużymi krokami zbliżyła się do nas jesień. Był to też czas, kiedy w świetlicy rozmawialiśmy na temat oznak jesieni, a następnie ciepło ubrani udaliśmy się na spacer po szkolnym boisku w poszukiwaniu skarbów jesieni. Witaj szkoło! Witaj Świetlico! Takie hasło towarzyszyło nam w pierwszym miesiącu szkoły, przed nami jeszcze wiele ciekawych zajęć, rozmów, spacerów a przede wszystkim miło spędzonego czasu w naszej kochanej świetlicy, o którą dbamy każdego dnia tworząc wspólnie gazetkę.

uczniowie w świetlicy szkolnej