ul. Promyk 4,
60-393 Poznań

+48 61 861 81 76
sekretariat@sp91.pl

Mini Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej Nr 91

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie klas III

Mając na uwadze zbliżający się termin wyboru dalszej drogi kształcenia zaplanowaliśmy działania, które będą formą wsparcia dla Waszych decyzji.

Program działań doradczych w dniu 4 kwietnia 2018r. obejmuje:

  • o godzinie 1630 organizujemy w naszej szkole „ Mini Targi Edukacyjne” dla uczniów klas III. Prezentacja szkół średnich odbędzie się w holu szkoły (parter), a bezpośredni kontakt z przedstawicielami szkół pomoże w uzyskaniu potrzebnych, brakujących informacji.
  • od godz. 1630 będzie możliwość spotkania z przedstawicielem Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu - Panią Elżbietą Swat - Padrok
  • o godzinie 1700 - dla zainteresowanych Rodziców - konferencja „Wybrać zawód i drogę kształcenia” – prowadzi szkolny doradca zawodowy Aniela Kobusińska – Luty.

To wydarzenie zbiega się z terminem ogólnych zebrań klasowych dla Rodziców.

Zapraszamy Państwa oraz Was Uczniowie do przyjścia, aby w bezpośrednich rozmowach pozyskać dla siebie niezbędne informacje.

W tym dniu również będzie można uzgodnić termin indywidualnego spotkania
ze szkolnym doradcą zawodowym.

Z wyrazami szacunku

Aniela Kobusińska – Luty, doradca zawodowy

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Czytaj więcej: Mini Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej Nr 91

 

Jak obchodziliśmy

Światowy Tydzień Mózgu”

w Szkole Podstawowej Nr 91 im. Józefa Wybickiego w Poznaniu

Hasło przewodnie:

 

W zdrowym ciele, zdrowy mózg! Zdrowy mózg, to zdrowe ciało!”

 

W naszej Szkole wykorzystujemy każdą okazję do rozwijania zainteresowań uczniów, wzbogacania ich wiedzy, kształtowania postaw poznawczych i prozdrowotnych.

„ Światowy Tydzień Mózgu” był po raz kolejny okazją do zwrócenia uczniom uwagi na zweryfikowanie swojego dotychczasowego trybu życia w kontekście swojego zdrowia
i potrzeb swojego mózgu. Specjaliści mówią, że „Nasz mózg może nieustannie się uczyć- od urodzenia aż po kres życia” i nieważne ile mamy lat, czy 10 czy 110- nasz mózg może nas jeszcze zaskoczyć! Dlatego warto zweryfikować swój tryb życia, aby nasz mózg zaskakiwał nas w pozytywnym wymiarze.

Program działań w naszej Szkole w ramach „Światowego Tygodnia Mózgu” uwzględniał między innymi tematy do realizacji na lekcjach wychowawczych i lekcjach przedmiotowych. Uczniowie dyskutowali, wypowiadali się i działali w obszarach:

  • Żyj zdrowo, zadbaj o swój mózg – zmienisz swoje życie”,

  • Śniadanie mistrzów – chcę mieć lepszą koncentrację i pamięć”

  • Aktywność fizyczna a kondycja mojego mózgu”.

Celem tych działań było wzbogacenie wiedzy oraz podniesienie świadomości uczniów
w obszarze sterowania, zarządzania swoim zdrowiem i życiem.

Prezentacja w TV szkolnej „ Nasz mózg” - dostarczała uczniom wiedzy o możliwości efektywnego wykorzystania swojego mózgu w różnych działaniach w tym również do podniesienia efektów uczenia się.

Gazetka tematyczna dostępna w holu szkoły wskazywała uczniom jak ćwiczyć mózg, czego nasz mózg potrzebuje oraz, że aktywność fizyczna i umysłowa jest dla mózgu konieczna. 

Na lekcjach Wychowania Fizycznego tematy znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia podejmowane są systematycznie. Wykonywane przez uczniów plakaty i prezentacje utrwalają im wiedzę w tym zakresie.

Powyższe działania szczególnie ważne są w sytuacji kiedy dzieci i młodzież ogranicza swoją aktywność fizyczną i dużo czasu poświęcają IT.

 

Aniela Kobusińska – Luty
doradca zawodowy

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

 „Arena Zawodowców”

24 listopada br. uczestniczyliśmy w akcji Miasta Poznania promującej szkolnictwo zawodowe. Akcja jest kontynuacją programu „ Szacun dla Zawodowców”, w ramach którego już po raz kolejny uczniowie mieli okazję zbliżyć się do tematyki kształcenia zawodowego. W tym roku oprócz 13 wysp na których były prezentowane zawody, także przedstawiciele 19 firm prezentowało swoje zawodowe działania na współczesnym rynku pracy. Niektóre prezentowane firmy realizują patronat w szkołach wybranych grup zawodowych przygotowując w ten sposób na potrzeby swoich firm przyszłych pracowników. Przedstawiciele wskazywali na różnego rodzaju udogodnienia realizowane przez firmy w obszarze wspierania młodych pracowników np.

  • stypendialnego wspierania młodych pracowników w podnoszeniu swoich zawodowych kwalifikacji,
  • szkolenia przez doświadczoną kadrę pracowniczą
  • naukę zawodu, przez bezpośednie uczestnictwo w pracach zespołw produkcyjnych,
  • uzyskanie prawa jazdy, itp.
0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Czytaj więcej: Arena Zawodowców

 

Film nagrały uczennice z klasy II1 w ramach projektu edukacyjnego realizowanego w roku 2017 "Moje zainteresowania, moja pasja". Małgorzata Szwagrzyk i Marika Żabińska wzięły udział w konkursie "Moja pasja". Warunkiem udziału w konkursie było opisanie, przedstawienie swojej pasji ze wskazaniem przewidywanych korzyści społecznych.

mgr Aniela Kobusińska-Luty

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

 

SPRAWOZDANIE

 

z realizacji działań IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery
w Szkole Podstawowej nr 91 z Oddziałami Dwujęzycznym im. Józefa Wybickiego
który przebiegał pod hasłem:

 

"Ja na rynku pracy: moje talenty, moje kompetencje.”

 

Uczestniczymy w każdej edycji OTK. Uważamy, że dzisiaj ważnym pytaniem dla młodego człowieka jakie sobie stawia jest pytanie: w jakim kierunku się kształcić i jakie posiadać wykształcenie, aby za kilka lat mieć pracę, wykonywać ciekawą pracę i mieć satysfakcję z jej wykonywania w sytuacji gdy, podstawą obecnego rynku pracy jest jego zmienność . Uważam, że współczesna szkoła chcąc przygotować uczniów do życia i pracy
w obecnie szybko zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku, nie może stać na uboczu inicjatyw i przedsięwzięć regionalnych i krajowych.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Czytaj więcej: Podsumowanie IX edycji OTK