Aktualności

Świetlica to nie tylko zabawy plastyczno- techniczne, ale również sport, drama i taniec. Przedstawiamy Państwu zajęcia muzyczno – ruchowe w wykonaniu klas II.

„- Papużko, papużko,
Powiedz mi coś na uszko.
– Nic nie powiem, boś ty plotkarz,
Powtórzysz każdemu, kogo spotkasz.”

                                                               Jan Brzechwa

W świetlicy bardzo lubimy pracować z farbami – dziś ubieraliśmy drzewo w jesienne liście, odciskając je na papierze.

Praca grupowa wykonana przez klasy 2B i 3B – „Jesienne drzewo”, techniką stemplowania

Chłopcy z klasy IIB uwielbiają zabawy klockami, ich projekty są kreatywne i ciekawe. W dzisiejszym wydaniu- pojazdy!

 

Za oknem coraz zimniej, ale Pani Jesień nie zmarznie, ponieważ klasy pierwsze w świetlicy stworzyły dla niej piękny szal. Jesień jest gotowa na niskie temperatura, a Wy?

 „Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.(…)”

                                         Tadeusz Karasiewicz

Klasy pierwsze w świetlicy przypomniały sobie jakie kolory przynosi jesień i miały okazję stworzyć jesienny las dowolną techniką.

Sezon na grzyby trwa w najlepsze, a nasi pierwszoklasiści na zajęciach w świetlicy wykonali cudowne koszyczki, które z pewnością przydadzą się na grzybobraniu

.

 

Dziś w świetlicy zawitał teatrzyk Kamishibai, uczniowie poznali „Legendę o Skarbniku”. Wspaniałym podsumowaniem tej historii były prace plastyczne wykonane węglem.

Przed „Świętem Pyry” nasza świetlica zamieniła się w pole dyniowo-wrzosowe. Wszystkim bardzo dziękujemy za dary i zaangażowanie.
Do zobaczenia w sobotę na boisku szkolnym.

Uwaga prace w ogrodzie! Wiosną ogrody zakwitają milionem barw, jednak nie działo by się tak, gdyby nie jesienne prace w ogrodzie, wiosną byłoby smutno. Dlatego świetlicowe dzieciaki dbają o nasz ogród, a efekty tej pracy już niedługo.

 

Czy wiesz, że każdy jeż ma około 5 tysięcy kolców i mają długość do 3cm. Stanowią one ochronę przed drapieżnikami.
Podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy jeże wykorzystując znalezione szyszki oraz plastelinę. Zabawa  świetna, a efekty urocze.

 

„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”

                                                                               Albert Camus

Jesienne drzewo wykonane przez uczniów klas 2A i 3A na zajęciach świetlicowych.

 

Kto powiedział, że papieru ściernego używamy tylko w warsztacie? W świetlicy szkolnej na papierze ściernym stworzyliśmy przepiękne jesienne prace, rysowane suchymi pastelami. Efekty tej pracy pojawiły się na naszej gazetce.

 

Zabawy konstrukcyjne… uwielbiamy. Uwaga, uwaga! Rośnie pokolenie świetnych architektów.

Na zajęciach świetlicowych klasa III B poznała nowe zabawy dramowe. Uśmiechy i dobre nastroje nie opuszczały naszych uczniów.

Świetlica w wersji sportowej? To możliwe!! A oto nasza świetlica na sportowo, u nas nie ma nudy. Każdy znajdzie coś dla siebie. A co najważniejsze uśmiech i dobra zabawa to nasza złota zasada.

Klasa 2B i 3B na zajęciach świetlicowych przypomniała sobie zasady bezpieczeństwa, numery alarmowe oraz zasady postępowania podczas ewakuacji, a także udało im się ożywić wóz strażacki za pomocą aplikacji Quiver.