Aktualności SZOK

Mieliśmy okazję gościć w naszej szkole przedstawicieli Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu. Uczniowie wraz z opiekunem przedstawili ofertę XXIX Liceum Ogólnokształcącego. Ósmoklasiści mogli dowiedzieć się jak wygląda nauka w klasach policyjnych, sportowo-obronnych oraz psychologiczno-pedagogicznych.

Podczas spotkania poznaliśmy takie zawody jak technik robotyk, technik mechatronik, technik optyk, technik urządzeń dźwigowych, technik mechanik z oddziałem strażackim i oddziałem związanym z organizacją procesów produkcji. Zespół Szkół Mechanicznych ma w swojej ofercie również 3-letnią szkołę branżową, w której można kształcić się w takich zawodach jak mechanik precyzyjny, elektryk czy mechatronik.

Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych i dowiedzieć się o atmosferze, zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych, praktykach, a także o wyjazdach krajowych jak i zagranicznych organizowanych w placówce.

Klasy 7 i 8 naszej szkoły wzięły udział w warsztatach online z doradztwa zawodowego „Mądrze zaplanuj swoją przyszłość”, organizowanych przez Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie czynniki są istotne przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. Poznali również ofertę XXVIII Liceum Ogólnokształcącego o profilach kryminalistyczno-resocjalizacyjnym oraz psychologiczno-resocjalizacyjnym. Podczas spotkania dowiedzieli się czym zajmuje się technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik inżynierii sanitarnej, technik technologii drewna oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie. Natomiast w Szkole Branżowej I Stopnia nr 28 nasi przyszli absolwenci dowiedzieli się, że mogą się kształcić w takich zawodach jak stolarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter konstrukcji targowo-wystawienniczych.

 

 

Regulamin Konkursu