Klasy IV-VII

klasy 4  na wycieczce we Wrocławiu

 

 

PIKNIK 7A

W sobotę 23 kwietnia klasa 7a spotkała się w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu. Wspólnie z Rodzicami, Rodzeństwem i panią wychowawczynią mogliśmy zwidzieć to piękne miejsce. Były zabawy, ścieżka edukacyjna i  wspólne ognisko! Dopisały humory atmosfera i piękna pogoda! 

Śniadanie Wielkanocne 7a

Klasa 7a wspólnie świętowała Wielkanoc uroczystym śniadaniem. Dzięki pomocy mam, na naszym stole pojawiły się półprodukty które dzięki naszej wspólne pracy szybko przekształciły się w pyszny posiłek. Było bardzo tradycyjnie, przy pięknie przybranym stole zasiedli uczniowie, pani dyrektor i pani wychowawczyni oraz nasz klasowy Kostek 🙂 Aby tradycji stało się zadość to nasz klasowy Zajączek – Agata rozdała słodkie upominki!

Dziewczęta z klasy 8 a , poruszone całą sytuacją jaką mamy obecnie, postanowiły połączyć się z całą Ukrainą tanecznym krokiem w utworze ukraińskiej piosenkarki Ruslany „Wild Dances”

 

 

 

Klasa 5a i 5b  w październiku obserwowały pogodę, a swoje obserwacje przedstawiły w postaci prezentacji przygotowanej na lekcjach  j.angielskiego i informatyki. Oto niektóre z nich:

Martyna Kuryś

Oliwia Bryll

Oliwia Helak Szymon

Kubaś Julia Górecka

Kacper Budziski 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów kl. IV-VIII  do udziału w konkursie poetyckim „Co, komu w duszy gra…”

 

konkurs poetycki plakat

Praca powinna być dostarczona w formie wydruku komputerowego lub przesłane za pomocą Mobidziennika nauczycielom organizującym konkurs (ewentualnie na adres e-mail: p.szafranska@sp91.pl).

Czas trwania konkursu: od 2 do 25 listopada 2021r.

Regulamin Szkolnego Konkursu Poetyckiego

 

Konkurs na kartkę  świąteczną w języku angielskim rozstrzygnięty:

I miejsce   Zuzanna Gawałek kl 7a

II miejsce   Dorota Łozińska kl 5b

III miejsce  Polina  Kiseliuk 5b

II miejsce Adrian  Migdalski kl 7a

wyróżnienie  Oliwia Bryll

 

JESIEŃ W OGRODZIE

Jesień nadeszła jak zwykle powoli i dostojnie. Na dworze coraz chłodniej, ale kolorowo i bajecznie.    W naszym ogrodzie również, liście spadają i ściela się wszędzie kolorowym dywanem. Dzieci z koła przyrodniczego posadziły na opustoszałych już rabatach kolorowe wrzosy i sadzonki kwiatów, które mamy nadzieję zakwitną znowu na wiosnę. Czekamy z niecierpliwością, co z nich wyrośnie?

BEZPŁATNE ZAJĘCIA TANECZNE
klasy 4-7

poniedziałek (co drugi tydzień) godz. 14.30 – 15.10
Obowiązuje dowolny strój sportowy
Zaczynamy  18.10.2021

                                                     ZAPRASZAM Magda Korcz

 

Zajęcia przyrodnicze w Łysym Młynie

W ramach projektu „Mała retencja, czyli więcej wody dla przyrody” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach terenowych przyrodniczo- ekologicznych w stacji badawczej Łysy Młyn pod Poznaniem.  Zajęcia przygotowane zostały przez Ligę Ochrony Przyrody w Poznaniu. Uczniowie  nauczyli się jak pobierać i badać próbki wody z jeziora, rozpoznawać organizmy żyjące w jeziorze, na łące i w lesie. Zobaczyli domostwo bobrów, czyli żeremie, nauczyli się rozpoznawać rośliny i owady. Oglądali też to, co wyłowili pod mikroskopem. Dowiedzieli się również i zobaczyli co to jest mała retencja i dlaczego jest tak ważna dla nas wszystkich. Było ciekawie i bardzo miło!

Popatrzcie sami ☺

Sprzątanie świata 17 września 2021

Jak co roku SP91 dołączyła do ogólnopolskiej, 28 już akcji Sprzątanie świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia oraz UM Poznania. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. W wielkim sprzątaniu udział wzięło około 270 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Uczniowie porządkowali tereny osiedla Grunwald Północ. Zebrano bardzo dużo wszelkiego rodzaju śmieci. Porządkom towarzyszyły lekcje dotyczące zasobów naturalnych i konieczności ich ochrony oraz konkurs plastyczny i wystawy prac pod hasłem przewodnim akcji „Myślę więc jestem”.

Wszystkim uczestnikom sprzątania serdecznie dziękujemy za udział w akcji!

Wyniki konkursu „Internet – Twój wróg czy przyjaciel”

1 miejsce – Ozdoba Zuzanna

2 miejsce – Przymuszała Adam

3 miejsce – Zając Agata

Wyniki konkursu ” Zima jak w bajce

1 miejsce – Romaszkiewicz Ola 4a

2 miejsce – Piotrowska Maja 4a

3 miejsce – Wiśniewska Adrianna 7a;

Wyróżnienie dla Łozińskiej Doroty 4

Gratulujemy !!!

Konkurs na kartkę świąteczną

Wyniki

1 miejsce Julia Górecka kl 4a

2 miejsce Szymon Kubaś kl 4a

3 miejsce Zuzanna Gawałek kl 6a

Gratulujemy !!!

Po powrocie do szkoły na wyróżnionych czekają upominki

Konkurs „Polska Niepodległa 2020”

Wyniki

1 miejsce Julia Górecka kl 4a

2 miejsce Oliwia Bryll kl 4b

3 miejsce Lilianna Moczko 7a

Nadia Swędrzyńska 6a

Gratulujemy

Świąteczne lekcje na języku anielskim

Nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klasy VII biorą udział w wymianie językowej ze szkołą w Niemczech- Grundschule Rackwitz, niedalesko Lipska.

Sam projekt potrwa cały rok szkolny, a zaplanowane aktywności będą rozłożone na kilka miesięcy.
Do tej pory udało nam się nawiązać pierwszy kontakt za pomocą wideokonferencji przez Skype.

www.dropbox.com/s/xq30n9ovjrqg3f7/Erasmus%20Skype.mp4?dl=0

Aktualnie uczniowie klasy VII przygotowują krótki film z życzeniami świątecznymi dla uczniów z Lipska. W planach jest jeszcze zapoznanie się z systemem edukacyjnym w Niemczech i Polsce, a także wirtualne poznanie miast partnerskich.
Projekt zakończy się wymianą listowną. Sam projekt z pewnością przyczyni się do rozwoju umiejętności językowych uczniów, rozwinie wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego i zwiększy motywację i chęć do nauki języka obcego.

Zakończył się konkurs Mikołajkowy, Gratulujemy uczestnikom

Oto wyróżnione zdjęcia i film

https://www.youtube.com/embed/-cfYaaXvIqE

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas czwartych przgotowali prezentacje pt. „My Room”, w której zaprezentowali swoje umiejętności językowe i umiejetnośc tworzenia prezentacji.

MY ROOM 1

MY ROOM 2

MY ROOM 3

Wymiana językowa

Grupa pani Mikulak (klasa 7) rozpoczęła dzisiaj wymianę międzyszkolną z uczniami z niemieckiej Szkoły Podstawowej w Rackwitz (koło Lipska). Jesteśmy po pierwszej lekcji przeprowadzonej przez Skype. Było dużo radości, nowych słów. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności językowe.