Archiwum

21 marca uczniowie klas 1-3 kolorowymi gaikami,  tanecznym krokiem i ze śpiewem na ustach powitali pierwszy dzień wiosny.

 

no images were found

Balik w klasach pierwszych

 

Zajęcia plastyczne w Ia

Szkolny Etap Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Jesienne Opowieści”

Dnia 22 października odbył się w Bibliotece Szkolnej Szkolny Etap Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I – III ze szkół Podstawowych na terenie dzielnicy Grunwald i Łazarz w Poznaniu.

Występy młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: pani Agnieszka Łasowska, pani Jolanta Zujewska oraz Pani Ewelina Szczechowiak.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała pani Anna Zawal, która zapowiadała po kolei występ każdego ucznia. Jury miało utrudnione zadanie, ponieważ każda recytacja była wyjątkowa i niepowtarzalna. Wszyscy uczestnicy doskonale zaprezentowali wiersze o jesiennej tematyce i trudno było wyłonić laureatów. Okazało się, że w naszej szkole mamy wiele recytatorskich talentów.

Decyzją Komisji Konkursowej:

– w kategorii klas pierwszych zwyciężyła Joanna Rozwadowska, drugie miejsce zajął Aleksander Szwedek, a trzecie Zuzanna Manuszak;

– w kategorii klas drugich pierwsze miejsce otrzymał Nikodem Czajkowski, na drugim miejscu znalazła się Maja Bórkowska, a trzecie miejsce zajęli wspólnie Franciszek Pawłowski i Sofiia Kurhanska;

– w kategorii klas trzecich zwyciężyła Hanna Żuchowska , drugie miejsce otrzymały wspólnie Zuzanna Kostyra i Wiktoria Wachońska, a trzecie Alan Walczak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Etapie Konkursu w najbliższy piątek.

Klasa 2a we wtorek, 12. 10. 2021 roku, wybrała się na Stadion Lecha. Wycieczka była ciekawa, stadionowe zakamarki odkryte, nietypowe informację poznane:) Wszystkim polecamy wycieczkę na poznański stadion!!!

Jeśli lekcja przyrody, to najlepiej w terenie! Klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego i uczyła się w unikalnym środowisku edukacyjnym. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie są warstwy lasu, potrafią wskazać rośliny i zwierzęta występujące w odpowiedniej warstwie. Dzieci obserwowały oznaki jesieni i kształtowały nawyki ochrony przyrody

I B uczy się wszystkimi zmysłami

4 października  naszą szkołę odwiedziła przesympatyczna alpaka, z którą spotkały się dzieci z klas 1-3, poznając wiele ciekawostek dotyczących jej życia.

no images were found

Uroczystość Pasowania

W czwartek 23 września 2021 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych.

Sprzątanie świata 17 września 2021

no images were found

Jak co roku SP91 dołączyła do ogólnopolskiej, 28 już akcji Sprzątanie świata organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia oraz UM Poznania. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. W wielkim sprzątaniu udział wzięło około 270 uczniów naszej szkoły wraz  z opiekunami. Uczniowie porządkowali tereny osiedla Grunwald Północ. Zebrano bardzo dużo wszelkiego rodzaju śmieci. Porządkom towarzyszyły lekcje dotyczące zasobów naturalnych i konieczności ich ochrony oraz konkurs plastyczny i wystawy prac pod hasłem przewodnim akcji „Myślę więc jestem”.